Ako sa chrániť I.?

O bezpečnosti na internete, svojho počítača, mailovej schránky sa toho dočítate na internete samotnom veľa. Poďme si to teda zhrnúť.
Základom každej ochrany pred vírusmi, útokmi hackerov, rôznymi nežiaducimi obsahmi je používanie antivírusov, antuspywere, firewallov. Základ, ktorý sa dá zohnať do vášho počítača buď bezplatne, alebo za poplatok. Antivírus priamo tvorený na účel ochrany, preto je také dôležité ho mať. Druhou, nesmierne dôležitou možnosťou ochrany je aktualizácia operačného systému a užívateľských programov. K tomu patrí pravidelná aktualizácia prehliadačov a ich pluginov Flashu a Java.
Heslá- kde ich máte zapísané a uložené? Akákoľvek odpoveď, ktorou definujete miesto je zlá. Heslá sú preto heslami, lebo by ste ich mali poznať iba vy a nemali by ste ich zapisovať, ukladať, a nikomu nezverovať.
Zrejme ste neraz dostali do svojej mailovej schránky mail, ktorý odkazoval na inú stránku. Po kliknutí na stránku ste sa nič nedozvedeli, no možno ste si stiahli nejaké vynikajúce kódeky, ktoré by vás inak vyšli niekoľko dolárov alebo eur. V skutočnosti však o kódeky nešlo. Stiahnutím a nainštalovaním súboru do počítača ste vlastne aktivovali key logger, ktorý sníma ťukanie po klávesnici, vaše heslá a akýkoľvek obsah, ktorý prostredníctvom siete odosielate. S tým súvisí aj pripojiteľnosť k sieti, platenie internetbankingu a podobne. Z akého počítača by ste to mali realizovať? Odpoveď je jednoduchá, jedine zo svojho zo zabezpečenej heslom chránenej siete. Prostredníctvom neznámej otvorenej siete nie je dobré sa určite pripájať.